Sosyal Medya >
Search

Ayça Gürler

Merhaba,
Ben Ayça Gürler. Ankara’da yaşıyorum. İstanbul Üniversitesi psikoloji lisans mezunuyum. Sevdiğim bir yoga sözü var ; ” yoga eğitmeni seni o bir saat boyunca şefkatle tutar ki sen varlığının içine kendini bırakabil. ” Benim de danışmanlıklarımda kurmaya özen gösterdiğim çerçevelerimden biri bu: yargısız ve kapsayıcı alan yaratabilmek.

LISANS EĞİTİMİ VE SONRASI NELER YAPTIM

2012 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra yaklaşık 3 sene özel eğitim kurumlarında özel gereksinimli çocuklar ve aileleri ile çalıştım. Bu arada da iki yıl süren ve kuramsal içerikle de beslenen Rorschach Testi eğitimimi tamamladım. Çocuk ve ergenlik dönemi ile çalışmayı önceliklendirdiğim için yüksek lisansımı Ankara Üniversitesi Çocuk Gelişimi alanında yaptım. Sonrasında desteklemek adına Aile Danışmanlığı eğitimi aldım. Bir yıl kolejde anaokuku ve ilkokul grubu ile çalıştım. Sonrasında bir aile danışmanlığı merkezinde bir uzmanla birlikte çalıştım ve bir çok test uygulama ve görüşme tecrübe etme fırsatım oldu. Şu anda aktif olarak şefkat ve öz şefkat eğitimleri almaktayım. 2019 yılından itibaren de bireysel görüşmelerimi sürdürmekteyim.

NELER YAPIYORUM

Şu an online olarak çalıştığım için sadece genç yetişkin ve yetişkin yaş grubu ile çalışmaktayım. Danışmanlık verdiğim konuları; yas, travma yaşantıları,öz şefkat, kaygı sorunları, anlam karmaşaları, ilişki sorunları, iletişim problemleri şeklinde ifade edebilirim.

HANGI YAKLAŞIMLARDAN FAYDALANIYORUM

Psikodinamik yönelimli yaklaşım görüşmelerimin genel çerçevesini oluşturmakla birlikte şefkat odaklı dinleme ve aile danışmanlığı pratiklerinden de faydalanıyorum.

BANA NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ

Mail adresim:
aycgrlr@gmail.com
Telefon numaram:
0539 477 78 15