Sosyal Medya >
Search

Didem Gençtürk

Merhaba, Yaşıyor olmak, insan olmak… Hem çok basit hem çok karmaşık. Hem herkes gibi hem de herkesten farklı. En iyi bilirken kendini biraz da yabancı… Ben bu öyküyü bilimsel bilginin ışığında, insan insana iletişimle anlamada bir eşlikçi olmak için gönüllüyüm.

TANIŞALIM:

Ben, Didem Gençtürk. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünden 3.55 ortalama ile mezun oldum. FSMVÜ Klinik Psikoloji Master Programı’nın ders ve süpervizyon dönemini 3.90 ortalama ile tamamladım,  şu anda ise tez çalışmamı yürütmekteyim. Bu güne kadar Sosyal Gelişim Merkezi’nde ve bir de anaokulunda çalıştım. Ayrıca, Avrupa Psikoloji Birliği EFPSA’da Better Together Projesi’nde uzun dönem faaliyet gösterdim. Şu an, ODTÜ’de TUBİTAK ve MEB’in ortaklığı ile Türkiye Çocuk Aile Ergen- Projesi’nde çalışıyorum. Aynı zamanda genç yetişkin ( 18-30 yaş ) ve yetişkin danışanlarıma psikoterapi alanında hizmet veriyorum.

YÖNTEM VE YAKLAŞIMLARIM:

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi yaklaşımının sertifikalı uygulayıcısıyım. Uzmanlığım esnasında ise Bilişsel Davranışçı Model üzerine eğitim ve süpervizyonumu tamamladım. MEB Onaylı Oyun Terapisi uygulayıcısıyım. Ek olarak, Kabul ve Kararlılık Terapisi ve Şema Terapi’nin yaklaşım ve uygulamalarını takip ediyorum. Varoluşçu Psikoterapi ve Psikodinamik yaklaşımlarını keyifle okuyorum ve zaman zaman bunlardan da yararlanıyorum.

ÇALIŞMA ALANLARIM

  • Yaşamsal Zorluklar & Klinik Bozukluklar
Bahsettiğim yöntem ve yaklaşımlarla, öfke problemleri, fobiler, yeme bozuklukları, travmatik yaşam deneyimleri, obsesif kompülsif bozukluk (takıntılar), depresyon, kaygı,  kişilik bozuklukluları, şizofreni ve bağımlılıklar üzerine çalışıyorum.
  • Ebeveyn Danışmanlığı
Ebeveyn olmanın beraberinde getirdiği zorluklarda ebeveyn danışmanlığı hizmeti veriyorum. Bu alanda çocuk ile iletişim, aile içindeki rol ve sınırlarınız gibi konulardan bahsediyor ve diğer çeşitli zorluklarla çalışıyoruz.  
  • Kariyer Danışmanlığı & Akademik Danışmanlık
Kariyer danışmanlığı ve akademik danışmalık hizmeti de diğer bir çalıştığım alan. Burada ilgi ve yetenekleri keşfetme ve bu doğrultuda sebat ile çalışma yolunda destek sağlıyorum. Zaman yönetimi, ertelemecilik, planlı çalışma, hedefe yönelik basamakları belirleme gibi konular genel çerçeveyi oluşturuyor.

GÖRÜŞMELER

Görüşmeler birbirini takip edecek 60’ar dakikalık seanslardan ya da özel bir mesele hakkında bilgi talep ettiğiniz bir/ birkaç seanstan oluşabiliyor. Tüm süreçte ise mahremiyetinizi hassasiyetle koruyor oluyorum.
Bana Nasıl Ulaşabilirsin?   Sevgilerimle.